Kovový substrát s vysokým obsahem drahých kovů – norma Euro 6
Kovový substrát s vysokým obsahem drahých kovů – norma Euro 6 je účinný katalytický nosič voštinového typu navržený tak, aby splňoval přísné požada...
Turbodiesel o objemu 3,0 l, který opouští továrnu s 8 kg naftovým oxidačním katalyzátorem s keramickým jádrem, může být často znovu vybaven kovovou jednotkou o hmotnosti 4,6 kg a při zkušebním testu stále dosahuje stejných cílů konverze oxidu uhelnatého a uhlovodíků. Důvodem je spíše tepelná aritmetika než exotická chemie: menší hmota substrátu znamená méně materiálu k ohřevu při každém studeném startu a tenčí kanály znamenají nižší zpětný tlak ve stejné přední oblasti.
Stejná aritmetika stříhá oběma způsoby. Odstraňte 40 procent hmoty a také odstraníte velkou část tepelné setrvačnosti, která udržuje katalyzátor uvnitř jeho pracovního okna při volnoběhu, při nízké zátěži a v chladných okolních podmínkách. A DOC lehký katalyzátor není pouze odlehčenou verzí stejné části. Je to jiný tepelný stroj a musí být dimenzován, namontován a ověřen jako jeden.
Praktická odpověď, na které tento článek staví: odstraňte váhu ze substrátu, fólie a pouzdra a poté ji vynaložte zpět na přilnavost povlaku, montážní specifikaci a evidenci průtoku.
Tři konstrukční rozhodnutí rozhodují o většině konečné hmotnosti dieselového oxidačního katalyzátoru a stojí za to mít jasno v tom, jak dieselový oxidační katalyzátor funguje, než porovnáte čísla na stupnici, protože dvě nejlehčí varianty se v provozu chovají velmi odlišně.
Obvyklým referenčním bodem je standardní keramická voština při 400 cpsi se stěnou 6,5 mil, asi 0,165 mm. Pokles na 4 mil stěnu, asi 0,10 mm, odstraní zhruba třetinu hmoty substrátu bez změny hustoty buněk nebo geometrického povrchu. Přechod na 600 cpsi se stěnou 3 mil ubere asi polovinu hmoty a přidá povrch, ale pevnost v tlaku klesá se stěnou. Kovové substráty jsou vinuty z nerezové fólie tloušťky 0,03 až 0,05 mm; obvykle váží o 30 až 50 procent méně než keramická jádra o stejném objemu a mají jeden a půl až dvojnásobek geometrického povrchu.
Katalyzátory s kovovým substrátem pro lehké výfukové systémy Voštinové katalyzátory ze slitinové fólie nabízejí rychlé zhasnutí světla, nízký zpětný tlak a trvanlivost, díky čemuž jsou relevantní tam, kde záleží na snížené hmotnosti substrátu a kompaktním balení. Zobrazit produkt → Kovové pouzdro je tiché. Přechod z nerezového plechu o tloušťce 2 mm na 1,2 mm na plášti a kuželech, výměna lité vstupní příruby za lisovanou a svařovanou a zkrácení vstupního kužele o 20 mm může u středně velké jednotky ušetřit 1,5 až 2 kg, než se vůbec změní samotný katalyzátor.
Typický dieselový oxidační katalyzátor nese 80 až 150 g/l reaktivního povlaku a 30 až 90 g platiny a palladia na krychlovou stopu, zhruba 1,1 až 3,2 g/l. Další nátěr přidává hmotu, zvyšuje protitlak a může pohřbít místa s drahými kovy, která vykonávají práci, takže nahromadění většího množství nátěru je zřídka opravou nedostatku při přeměně.
Vypnutí světla je hlavní výhodou. Kovové jádro s poloviční tepelnou hmotností než keramické jádro dosáhne okna 150 až 200 °C, kde oxid uhelnatý začne oxidovat znatelně dříve, často o desítky sekund dříve při testu studeného startu, a přitom si udržuje rovnoměrnější radiální teplotní profil. S tímto ziskem putují tři penalty.
Katalyzátory filtru pevných částic pro dieselové motory pro regeneraci sazí Pokrývá voštinové, SiC, ušlechtilé kovy a kompletní DPF sestavy, které zachycují saze a podporují pasivní nebo aktivní regeneraci při následném zpracování nafty. Zobrazit produkt → Protiváhou je pozice. Přesunutím měniče o 300 mm blíže k turbodmychadlu se většina penalizace za chlazení vykoupe za cenu vyšší špičkové teploty a rychlejšího tepelného stárnutí, což je důvod, proč těsně spojené lehké jednotky obvykle potřebují vyšší kvalitu fólie nebo silnější montážní podložku.
Níže uvedená tabulka porovnává praktické možnosti pro 2 až 3 l dieselové aplikace. Hmotnost a protitlak jsou uvedeny vzhledem ke 400 cpsi, 6,5 mil keramickému jádru, které je považováno za referenční.
| Substrát | Stěna nebo fólie | Hmotnost vs 400/6,5 keramika | Protitlak | Tolerance tepelných šoků | Typický střih |
|---|---|---|---|---|---|
| Keramika, 400 cpsi, 6,5 mil | 0,165 mm | 1.0 (reference) | Reference | Mírný | Velkoobjemový lehký provoz |
| Keramika, 400 cpsi, 4 mil | 0,10 mm | Asi 0,65 | Mírně nižší | Mírný | Renovace citlivá na hmotnost |
| Keramika, 600 cpsi, 3 mil | 0,075 mm | Asi 0,50 | vyšší | Nižší | Těsné balení, nízké vibrace |
| Kovová, 200 cpsi fólie | 0,05 mm | Asi 0,50 | Nižší | Vysoká | Terénní, námořní, generátorové sady |
| Kovová, 400 cpsi fólie | 0,03 mm | Asi 0,40 | Podobné | Vysoká | Lehký provoz s malou obálkou |
| Karbid křemíku | 0,30 mm | Cca 1.6 | vyšší | Vysoká | Popel a saze-těžké zatížení |
Hromadné cíle je snazší zasáhnout, když víte, která část je těžká. Reprezentativní 7 kg střední dieselový oxidační katalyzátor se štěpí zhruba takto.
Rozložení hmotnosti reprezentativního 7 kg středně velkého dieselového oxidačního katalyzátoru; délka tyče je zmenšena na nejtěžší složku.
Zhruba 60 procent sestavy je kov, který neprovádí žádnou katalýzu. To je důvod, proč konstrukce pouzdra, nikoli obsah drahých kovů, je obvykle nejrychlejší cestou k lehčímu převodníku, aniž by se dotkl výkonu převodu.
Lehké jednotky selhávají nejčastěji na velikosti, nikoli na materiálu. Před schválením výkresu si tyto obrázky propracujte.
Oxidační katalyzátory DOC pro dieselové výfuky pro dodatečnou úpravu výfukových plynů Konvertory DOC oxidují CO, HC a SOF při zvyšování teploty výfukových plynů; lehké varianty vyhovují prostorově a hmotnostně omezeným dieselovým instalacím. Zobrazit produkt → Na hmotnosti záleží nejvíce tam, kde je třeba konvertor přenášet, namontovat na pohybující se stroj nebo umístit do již plného obalu.
Nízkonákladové lehké jednotky obvykle snižují hmotnost způsoby, které jsou na cenové nabídce neviditelné, takže ověření by mělo být součástí specifikace.
Lehký design je cvičením specifikace, nikoli nákupním filtrem. Nejprve opravte cíl pro zhasnutí světla, rozpočet protitlaku a cyklus životnosti, poté vyberte substrát, fólii a kryt, které splňují všechny tři při nejnižší hmotnosti. Než přijmete jakýkoli údaj o hmotnosti, vyžádejte si data průtokové stolice a analýzu povlaku, protože lehký konvertor, který neprojde testem tepelného šoku, stojí více než těžký konvertor, který vydrží.
Pro kupující, kteří procházejí tímto procesem, potahování katalyzátorů a montážní práce za těmito produkty pokrývají dieselové oxidační katalyzátory v keramickém a kovovém formátu a stejné potahovací linky dodávají filtry a katalyzátory selektivní katalytické redukce, které jsou umístěny za nimi. Odešlete zdvihový objem, jmenovitý průtok výfukových plynů a emisní normu, kterou musíte splnit, a dimenzování lze zkontrolovat podle naměřených údajů o průtoku namísto dohadů.
Každý benzínový motor, který splňuje moderní emisní normy, závisí na komponentě, kterou většin......
READ MOREPřibližně po 600 provozních hodinách se rozsvítí přístrojová deska kompaktního nakladače se sn......
READ MOREKatalyzátory selektivní katalytické redukce (SCR). jsou nejrozšířenější a te......
READ MOREJednotka DOC, která se vrátila z polního pokusu po 18 měsících, vykazovala známý vzor selhání:......
READ MOREKdyž integrátor výfukového systému nebo technik nákupu vyhodnotí katalyzátor, první komponento......
READ MOREÚvod: Co je oxidační katalyzátor DOC? Dieselový oxidační katalyzátor (DOC) je první akti......
READ MORE